znak

Dom najtaniej
Technologia Wymiary i rzuty Galeria Cennik Odpowiedzi na pytania Kontakt

ODPOWIEDZI na najczęściej zadawane pytania

Koncepcja domNajtaniej.pl oparta jest na prostym projekcie domu, który w zamyśle ma spełniać kilka podstawowych warunków.
Oto one:

 1. aby koszt budowy domu - był możliwie najniższy
 2. aby budowa trwała najkrócej - jak to tylko możliwe
 3. aby koszt energii, czyli późniejszego utrzymania domu był najniższy
 4. aby dom - wewnątrz - był domem funkcjonalnym i wygodnym, a z zewnątrz - przy całej swej prostocie - był domem ciekawym estetycznie
 5. aby każdy dom - będąc domem typowym - jednocześnie powstawał na INDYWIDUALNE zamówienie, każdorazowo uwzględniając potrzeby przyszłego właściciela
 6. aby jeszcze w trakcie budowy móc zmieniać niektóre rozwiązania, dostosowując je do możliwości finansowych odbiorcy, wprowadzać opcje dodatkowe, w sposób analogiczny do wersji podstawowej i rozszerzonej samochodu
 7. aby nasz klient był zawsze poinformowany na temat obowiązujących cen, zgodnych z dostępnym w Internecie stałym, przejrzystym CENNIKIEM usług firmowych, uwzględniającym najdrobniejsze elementy projektu
 8. aby nasz klient mógł zawsze liczyć na profesjonalną, indywidualną konsultację, która pozwoli jeszcze OBNIŻYĆ koszty budowy
 9. i na koniec jeszcze jeden niezbywalny atrybut domNajtaniej.pl: dom budowany według naszej technologii jest ZDROWY i PRZYJAZNY dla jego mieszkańców, EKOLOGICZNY dla środowiska, z tych powodów niezwykle popularny w Skandynawii i Ameryce Płn.

WSZYSTKIE te warunki spełnia koncepcja optymalnie taniego budowania domów - naprawdę dostępnych - domów dla Kowalskiego i Nowaka, według projektu domNajtaniej.pl

Jedną z podstawowych zalet projektu, jak i samego domu, jest jego SAMONOŚNA KONSTRUKCJA, która umożliwia dowolne zagospodarowanie wnętrza. W praktyce to rozwiązanie sprowadza się do możliwości współuczestniczenia przyszłego właściciela  w rozplanowaniu pomieszczeń w swoim przyszłym domu na etapie powstawania projektu. Zastosowana technologia umożliwia wprowadzanie zmian także później, w trakcie samej budowy. Każdy dom jest więc jednocześnie typowy i uwzględniający INDYWIDUALNE parametry zamówienia.

CENA domu w opcji podstawowej zaczyna się od 44 tys. PLN; w przypadku, gdy jego przyszły właściciel zdecyduje się go budować od początku do końca samodzielnie - korzystając, po zawarciu umowy, z indywidualnego projektu domu i materiałów potrzebnych do powstania jego stanu zamkniętego (czyli tzw. domu w paczce), a także doradztwa - aby móc zbudować swój dom w możliwie krótkim czasie.. i możliwie NAJTANIEJ.

Projekt najprostszej wersji domu "KOWALSKI" i "NOWAK" przedstawiony na stronie internetowej jest tak pomyślany, aby budowa łącznie z instalacjami, wyposażeniem i wykończeniem kosztowała jak najmniej. Dom ten, z powodzeniem można nazwać też DOMEM OPTYMALNYM, gdyż brana jest pod uwagę OPŁACALNOŚĆ każdego rozwiązania projektowo-technicznego. Za przykład może posłużyć wykorzystany wariant ogrzewania - niemal w każdym budowanym przez nas domu jest nim nadmuchowe ogrzewanie kominkowe. Jest to wystarczające, a jednocześnie tanie źródło ogrzewania uwzględniające całoroczną eksploatację; dom wykonany w tej technologii przyrównać można do termosu, który bardzo długo kumuluje w sobie ciepło. Dodatkowo w podłodze łazienki i kuchni zainstalować można elektryczne maty grzewcze z czujnikiem temperatury, co skutecznie dogrzewa parter domu.

Ceny podstawowych wariantów domów Kowalski: 77 m2, 90 m2 i Nowak: 110 m2, 125 m2, z zakresem wykonania - PRZEZ FIRMĘ - prac "pod klucz" umieszczone są w - CENNIKU - na www.domnajtaniej.pl Podane tam ceny dotyczą wersji podstawowych domów. Nie zawierają poniższych dodatków, które występują jako - OPCJE - czyli:

 • przeszklona weranda w ścianie szczytowej z balkonem na górze
 • zabudowana weranda wejściowa czyli sień
 • lukarna lub tzw. jaskółka w dachu nad wejściem
 • dobudowany garaż z możliwością dodania nad nim: pomieszczenia na górze lub otwartego nad garażem tarasu
 • optymalnie możliwa jako dodatek jest też wiata, czyli po prostu przedłużenie dachu.

W wyżej wymienionym cenniku - cena domu o powierzchni użytkowej 77 m2 "pod klucz", czyli identyczna ze "stanem developerski" kosztuje - 133 700 PLN + transport (z zastrzeżeniem, że opłata za transport waha się w zależności od ostatecznego zakresu prac i adresu przesyłki; przyjąć można jednak, że jest to kwota około 1 tyś. PLN)

Dom o powierzchni użytkowej 90, 110, 125m2 kosztuje proporcjonalnie więcej. Jednak nie są to wielkie różnice, gdyż firma NIE WYCENIA domu według ceny metra kwadratowego "obowiązującego" w danym mieście. Koszt budowy zawsze odnosi się do cen, które są zamieszczone w cenniku usług firmowych - na firmowej stronie internetowej (doliczając jedynie koszt transportu).

Aby precyzyjnie wycenić koszt inwestycji musimy znać:

 • decyzję co do wybranego WARIANTU DOMU czyli musimy znać jego wielkość
 • ZAKRES PRAC jaki wykonać ma firma (według przyjętego cennika)
 • lokalizację przyszłej budowy
 • ustalenia co do szczegółów obsługi i transportu
Najczęściej zlecaną pracą w ramach budowy domu jest montaż (trwa 10 dni) jego stanu zamkniętego, czyli tzw. domu w paczce według specyfikacji materiałowej podanej na stronie internetowej. Wiąże się to z uzyskaniem gwarancji firmowej, której koszt wynosi, w przypadku domu Kowalski o powierzchni użytkowej 77m2: 77 tys. PLN. Większość pozostałych robót budowlanych, a więc: fundament (9,5m3 betonu - koszt 3 tys. PLN), wykonanie posadzki, montaż prefabrykowanego komina, wykonanie instalacji hydraulicznej, elektrycznej oraz grzewczej kominkowej z rur SPIRO; montaż ścianek i płyt gipsowych (komplet 120 płyt to koszt 2,5 tys. PLN) do istniejącej konstrukcji domu, i wreszcie wykonanie elewacji, wszystko to, łącznie z materiałami, zrobić można we własnym zakresie, mieszcząc się w kwocie 40 tys. PLN przy powierzchni 77m2, czyli TANIEJ od kwoty podanej w cenniku usług firmowych. Ostateczna kwota zależy od indywidualnego zaangażowania klienta, przyszłego posiadacza własnego domu.

Przypominamy, iż jedną z podstawowych zalet projektu jest SAMONOŚNA KONSTRUKCJA budynku. W rezultacie jego otwarta przestrzeń, umożliwia DOWOLNE ZAARANŻOWANIE WNĘTRZA. Domy mają powierzchnię użytkową od 77m2 wzwyż, czyli od długości 8,4m / szer. 5,4m, w podstawie, aż do największego jak do tej pory domu tego typu zbudowanego przez naszą firmę, o powierzchni użytkowej 170m2.
ZAWSZE - w każdym domu - na parterze znajduje się salon - pokój dzienny, z aneksem kuchennym i wydzielon± łazienką i WC, w jednym z narożników otwartej przestrzeni parteru. Natomiast poddasze użytkowe (czyli piętro ze ścianą kolankową o wysokości 1 m) projektowane jest najczęściej jako 2,3 sypialnie plus garderoba, ewentualnie druga łazienka lub WC. I jeszcze ważna informacja wstępna, o tym co niezbędne przed załatwianiem spraw formalno - urzędowych: Dom "Kowalski" czy "Nowak" klasyfikowany jest jako całoroczny dom mieszkalny, z poddaszem użytkowym, o kącie nachylenia dachu: 40-45 stopni.
Taki zapis musi widnieć w - każdorazowo wydawanej przez Urząd (także zainteresowanemu, ale i potencjalnemu właścicielowi działki) - DECYZJI O WARUNKACH ZABUDOWY i zagospodarowania terenu. Zgodność ta, daje podstawę do wydania następnie przez Urząd - POZWOLENIA NA BUDOWĘ - które to otrzymuje się po złożeniu w Urzędzie, wniosku o wydanie pozwolenia, z załączonym PROJEKTEM BUDOWLANYM przyszłego domu, który to w czterech egzemplarzach otrzymuje się od architekta firmy - po podpisaniu z nim umowy.

Aby pomóc w podjęciu decyzji, możliwe jest umówienie osoby zainteresowanej przyszłą budową z właścicielem najbliższego domu. Po podpisaniu umowy wstępnej, czas potrzebny firmie na przygotowanie się do montażu, zbiega się z czasem załatwiania formalności urzędowych, trwa to różnie, w zależności od urzędu. Czas budowy stanu zamkniętego (dom w paczce z montażem) w zależności od wielkości domu - trwa ok.10 dni. Budowa domu pod klucz, a więc jego "stan developerski" z zakresem prac opisanym w cenniku - do 1,5 miesiąca.

Podstawowy projekt domu jest wciąż ulepszany. Powstały w ostatnim czasie domy z nowym rozwiązaniem, które pozwalają uzyskać jeszcze więcej przestrzeni wewnątrz budynku. Komin postawiony jest na zewnątrz - przy ścianie bocznej szczytowej - a schody i kominek przylegają do tejże ściany wewnątrz budynku. O tym, które rozwiązanie jest najbardziej poż±dane decyduje wyłącznie klient. To on wybiera ostateczny wariant projektu, lokalizację komina, kominku czy schodów (które mogą być umiejscowione również pośrodku budynku. Rodzaj rozwiązania nie ma wpływu na cenę.

Nasza firma, DomNajtaniej.pl, domy typu "Kowalski" stawia już od 10 lat. Udziela oczywiście gwarancji na użytkowanie, zgodnie z prawem budowlanym gwarancja na konstrukcję wynosi 3 lata.
Koszt projektu indywidualnego jest już zawarty w cenie domu. Dodatkowo architekt może dopomóc w uzyskaniu pozwolenia na budowę, wykonać projekt adaptacyjny, nanieść projekt domu na mapkę działki, a w przyszłości pełnić obowiązki kierownika budowy.
Możliwa jest też w przyszłości dalsza współpraca z naszą firmą na prawach jej przedstawiciela, który udostępnia swój dom do obejrzenia osobom zainteresowanym.
Możemy także budować dom według projektu klienta, lecz koszt takiej budowy jest nieporównywalnie wyższy. Nasze rozwiązania doskonaliły się przez lata, z każdym nowym domem. Dziś, dzięki temu, że modele domów są powtarzalne, nasza propozycja w stosunku  do ceny domu uzyskała najlepszy współczynnik jakości i funkcjonalności.

widok

ostatnia aktualizacja strony: 02.08.2019