znak

Dom najtaniej
Technologia Wymiary i rzuty Galeria Cennik
Odpowiedzi na pytania Kontakt

Tak zbudowano Amerykę!

Modułowa technologia budowy domu

Gdy zobaczysz jak szybko i łatwo powstanie Twój przytulny dom, staniesz się wyznawcą amerykańskiej technologii budowania!

Kolebką budowy tego typu domów są kraje północy. Ich surowy klimat zmusił mieszkańców do szukania najlepszych rozwiązań w budownictwie. Muszą one gwarantować niskie koszty budowy oraz eksploatacji.

Na przestrzeni lat, aż do dziś, stale udoskonalana i unowocześniana technologia wyparła inne sposoby budowania w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Skandynawii. Zdobywa wciąż coraz większą rzeszę zwolenników pod wszystkimi szerokościami geograficznymi.

Jest to jedyna technologia, która pozwala na uzyskanie tak niskiego współczynnika przenikania ciepła (k = 0,28 [W/m2K) przy niewielkiej grubości ściany. Aby uzyskać taki współczynnik w domu murowanym, ściana musiałaby mieć grubość co najmniej pół metra. Dom może powstać w miesi±c a jego stan zamknięty może być ukończony nawet w dwa tygodnie. Budowa trwa krócej a jej koszty są niższe niż w przypadku technologii tradycyjnej-murowanej. Minimalizując koszty a maksymalizując korzyści, oferujemy Państwu optymalne rozwiązanie na własny dom - z możliwościami jego rozbudowy.

Najtańszy dom w technologii modułowejZakończony etap II. Stan zamknięty.

Dom dla Kowalskiego wykonany jest w nowoczesnej konstrukcji modułowej. Elementy konstrukcyjne wykonane są z drewna najwyższej jakości. Ściany zewnętrzne z wodoodpornych płyt OSB-3, finalnie pokryć można tynkiem szlachetnym, co sprawi że skończony dom - wizualnie niczym nie będzie się różnił od - o wiele DROŻSZEGO - domu murowanego.

ocieplenie

Dom jest bardzo ciepły dzięki zastosowaniu wełny mineralnej. Jest ona obecnie najlepszym materiałem izolacyjnym stosowanym w budownictwie. Warstwowa konstrukcja ścian zewnętrznych i dachu umożliwia oddychanie (wydalanie pary wodnej na zewn±trz budynku). Eliminuje to efekt wilgoci spotykany często w budynkach budowanych metodą tradycyjną.

 

Aby uzyskać najlepszy współczynnik przenikalności cieplnej domu, wykonać można dodatkowe ocieplenie ścian zewnętrznych - styropianem; prócz stosowanej wełny mineralnej, która standardowo wypełnia wszystkie ściany, dach, stropopodłogę. Wełna mineralna jest obecnie najlepszym materiałem termoizolacyjnym stosowanym w budownictwie. To dzięki niej, dom ten jest BARDZO ciepły. Warstwowa konstrukcja ścian zewnętrznych i dachu umożliwia jej "oddychanie" (wydalanie pary wodnej na zewn±trz budynku). Eliminuje to efekt wilgoci, spotykany często w budynkach budowanych metodą tradycyjną - murowaną, które MUSZĄ wysychać, - aby nigdy nie pojawił się w środku budynku "grzyb".

Jak widać, możliwa jest dowolna aranżacja wnętrza.

Warstwa wełny mineralnej o grub. 20 cm. w konstrukcji dachu, - sprawia że ciepło zostaje wewnątrz budynku (ciepło najbardziej uchodzi przez strop) - wypełnienie ściany warstwą wełny o grub. 15 cm. czyni ją odpowiednikiem cieplnym muru o grubości co najmniej 0,5 m.

Dodatkowy moduł najtańszego domu. Ogrzewanie: kominek w ¶rodku pomieszczenia na parterze.
 

Możliwe jest wykonanie domu, w którym powiększymy o jeden moduł (1,2 m) jedynie parter, na piętrze wykorzystując tę powierzchnię na taras. Można również dobudować garaż, wiatę na samochód lub drewno kominkowe. Wiele możliwych wariantów znajdziecie Państwo w galeriach zdjęć i wizualizacji.

Samonośna konstrukcja stropu i dachu pozwala dowolnie aranżować wnętrze. Parter nie musi być przecinany przez ściany nośne ani działowe, jeśli sobie tego nie zażyczysz. Ogrzewanie kominkowe z nadmuchem ciepłego powietrza obniża koszt całorocznej eksploatacji do minimum. Na cały sezon grzewczy wystarcza 6 - 8 m3 drewna kominkowego, - aby ogrzać najczęściej budowany wariant domu "Kowalski 90". Wydłużając dom o kolejny moduł, można dodatkowo zbudować wiatę na drewno kominkowe.

Dom optymalny - Twoim domem!